Rewitalizacja dawnej Zajezdni przy ul. Gajowej na poznańskich Jeżycach wchodzi w kolejną fazę.

W dniu 16 listopada 2015 r. inwestor Ref Eastern Opportunities dokonał wyboru generalnego wykonawcy I etapu kompleksu mieszkaniowo-biurowo-usługowego. 

Wybrana firma to Eiffage Polska Budownictwo Sp. z o.o. Sztandarowymi projektami Eiffage, niedawno zakończonymi lub aktualnie prowadzonymi w Polsce są m.in.: CBPiO przy Jana Pawła w Poznaniu, rozbudowa fabryki opon Michelin w Olsztynie, realizacja hali logistycznej dla firmy Volkswagen we Wrześni oraz hali autobusów i biurowca dla firmy Solaris w Bolechowie.

Jeszcze w IV kwartale bieżącego roku od strony ulicy Kraszewskiego ruszą prace budowlane nad częścią mieszkaniową Zajezdni Poznań. Najbliższe zaplanowane prace obejmują m.in. wykonanie 2 budynków mieszkaniowych, podziemnego parkingu z wjazdami od ulicy Sienkiewicza, a także przeprowadzenie prac budowlanych związanych z nowym układem drogowym przy ulicach Kraszewskiego i Zwierzynieckiej, co podniesie komfort mieszkańców Jeżyc m.in. z uwagi na montaż wygłuszonych torów tramwajowych.

W I etapie budowy powstaną 2 budynki mieszkalne z 206 mieszkaniami oraz 140 komórkami lokatorskimi i 22 lokalami komercyjnymi oraz podziemną halą garażową.

Zajezdnia Poznań jest inwestycją, która oferuje trzy funkcje: biurową, usługową, i mieszkalną. To projekt z charakterem, który połączy tradycję z nowoczesnością oraz autentyczny klimat Jeżyc z duchem nowoczesności i przedsiębiorczości. To tutaj łączyć się będą drogi mieszkańców, dynamicznych przedsiębiorców, gości klimatycznych restauracji, kawiarni i barów, turystów odwiedzających Poznań oraz gości targowych.

Nowe funkcje terenów dawnej zajezdni tramwajowej to jeden z ważniejszych elementów rewitalizacji Jeżyc – dzielnicy o bogatych tradycjach i niebywałej lokalnej tożsamości. To wyjątkowa inwestycja pod względem historii, rewitalizacji oraz wpasowania w unikalną atmosferę Jeżyc.

Zajezdnia Poznań w swej części usługowo–biurowej będzie projektem przyjaznym i łatwo dostępnym. Bezpośrednie sąsiedztwo Ronda Kaponiera i Mostu Teatralnego zapewniają doskonałą komunikację z miastem. Liczne przystanki tramwajowe i autobusowe, bliskość Dworca Głównego i lotniska Ławica pozwolą mieszkańcom Zajezdni Poznań szybko dotrzeć w dowolne miejsce szybko i komfortowo, a mieszkańcom innych rejonów Poznania i okolic dotrzeć do Zajezdni Poznań. Dzięki temu kompleks jest doskonałym miejscem zarówno pod względem mieszkaniowym jak i inwestycyjnym.  

Dostępność usług, miejsc rekreacyjnych, szkół, przedszkoli, licznych miejsc kulturalnych oraz biznesowych sprawia, że Zajezdnia Poznań wraz ze zrewitalizowaną w przyszłości halą tramwajową mają szansę stać się jednym z najbardziej popularnych miejsc w Poznaniu.

Powierzchnie handlowe na terenie dawnej zajezdni tramwajowej pomieszczą restauracje, kawiarnie, butiki oraz wszelkie niezbędne usługi. 

Na Jeżycach powstaje miejsce, w którym połączymy funkcje mieszkalne, kulturalne, gastronomiczne, biznesowe i handlowe. Dokładamy wszelkich starań, aby doświadczenia związane z Zajezdnią Poznań były jak najbardziej pozytywne i miały realny wpływ na niepowtarzalną atmosferę i urok niezwykłej dzielnicy jaką są Jeżyce, w której wszystko jest blisko.

Projekt opracowany został na podstawie Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego "Śródmieście Poznania - Gajowa" z 2003 roku. Projekt na zlecenie spółki REF Eastern Opportunities Sp. z o.o., wykonała Pracownia Architektoniczna Ewy i Stanisława Sipińskich.

Recent Photos